FB
Košík  

Žiadne produkty

0,00 € Poštovné
0,00 € Spolu

K POKLADNI

Ratanový nábytok

Ratanový nábytok v dnešnej dobe zažíva boom a dávno už nepredstavuje nábytok len do záhrady. Aj napriek tomu, že pod pojmom ratanový nábytok si zrejme každý vybaví hlavne typické záhradné kreslá a stoličky, je tento typ nábytku skvelo využiteľný aj v interiéri. Práve technika preplietania ratanových stoniek, ktorá je preň typická dáva priestor kreativite, a tak môžete v súčasnosti nájsť už aj naozaj zaujímavé, dizajnové kúsky nábytku, ktoré ozvláštnia rovnako exteriér ako aj interiér.

Ratan alebo rotang je exotická drevina, ktorá rastie v pralesoch juhovýchodnej Ázie. Výhonky dorastajú do výšky až 200 m s hrúbkou 2-4 cm. Drevo je veľmi ľahké, ohybné a dá sa tvarovať pričom nestráca svoje vlastnosti a kvalitu. Využíva sa na výrobu nábytku, košov a pod. Ratanový nábytok má výborné úžitkové vlastnosti akými sú nízka hmotnosť, životnosť, dobre znáša vlhkosť a zmeny teploty. Práve pre tieto vlastnosti má využitie v interiéri ako aj v exteriéri.

Práve takéto kúsky ratanového nábytku môžete nájsť aj v našej ponuke. Vďaka svojmu charakteristickému vzhľadu a prírodným štruktúram je ratanový nábytok ideálne využiteľný napríklad v klasicky rustikálnych alebo koloniálne ladených interiéroch s nádychom exotiky. Môže však byť aj veľmi dobrou voľbou do typicky moderných, prípadne aj industriálne ladených priestorov, ktoré ozvláštni.

Vo všeobecnosti tak platí, že rustikálny nábytok nemožno priradiť k určitému štýlu a jeho využitie sa odvíja od dizajnu a prevedenia konkrétnych kúskov, čo možno dobre vidieť aj na našej ponuke.

Prevažnú časť z nej tvoria kúsky typické pre ratanový nábytok a teda stoličky, kreslá a iné rôzne sedadlá rôznych odtieňov a prevedení. Môžete v nej však nájsť aj iné zaujímavé a štýlové kúsky. Pozornosť si zaslúžia najmä štýlové čelá postelí alebo nástenné zrkadlá.

Veríme, že vás naša bohatá ponuka štýlového ratanového nábytku zaujme a inšpiruje.Naša stránka využíva pre správne poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory Cookies.

Ďalším pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich využívaním. Ďalšie podrobnosti