FB
Košík  

Žiadne produkty

0,00 € Poštovné
0,00 € Spolu

K POKLADNI

Klasický nábytok

Klasický nábytok

Klasický nábytok a rustikálny nábytok je vhodný pre zariadenie interiérov v honosnom historickom klasickom štýle. Klasický nábytok kolekcií Castilla a Rustica je vyzdobený rustikálnymi vyrezávanými prvkami, ktoré nájdete aj na starožitných nábytkoch z čias panovania kráľov. Ak si túžite zariadiť bývanie v historizujúcej atmosfére honosnosti a kráľovskej pompéznosti, skúste sa inšpirovať kolekciou Castilla a Rustica, ktoré vám ponúkajú množstvo rustikálnych elegantných kúskov, s ktorými si poľahky zariadite každú miestnosť v klasickom štýle a s ich pomocou vyčaríte štýlový starožitný nádych.

Obývačka v klasickom štýle

Kolekcia klasického nábytku Castilla

Nábytok kolekcie Castilla a Rustica je vyrobený z kvalitného dreva. Jeho výhodou je možnosť voľby farebného prevedenia v dvoch obľúbených variantoch farby dreva - a to orech a čerešňa. Nábytok je elegantne opracovaný a vyznačuje sa čistými a hladkými líniami, ktoré sú doladené jemnými vyrezávanými prvkami s rustikálnym nádychom, oblúkmi tvarovaných hrán nábytku a nožičiek v štýle Chippendale či ornamentálnou výzdobou tvorenou tradičnou drevárskou technikou intarzie, v ktorej sa výzdoba dosahuje vzájomným prekladaním dreva rôznej farby. Ručná výroba a vyrezávaná výzdoba robí každý kúsok jedinečným. Vďaka použitiu klasických tvarov, vyrezávanému zdobeniu tento nábytok pripomína starožitné kúsky z čias kráľovského baroka či renesancie. Klasický nábytok si nájde svoje miesto v každom historicky ladenom interiéri.

Rustikálna obývačka v klasickom štýle

Klasický nábytok z kolekcie Rustica a kolekcie Castilla vám pomôže dotvoriť nádhernú starožitnú atmosféru v štýle luxusných historických rustikálnych domácností. Či už viac inklinujete k jednoduchšiemu, klasickému dizajnu s hladkým povrchom a decentným vyrezávaným zdobením, alebo preferujete rustikálny štýl a vyrezávané ornamenty.

Základom obývačky je pohodlná sedačka a konferenčný stolík a nemala by chýbať ani klasická rustikálna vitrína či TV stolík. Pri rustikálnych konferenčných stolíkoch z kolekcií Castilla a Rustica si okrem prevedenia dreva môžete vybrať aj z viacerých prevedení tvaru, dizajnu a rozmerov.

Rustikálny konferenčný stolík Castilla

Okrúhly konferenčný stolík v klasickom štýle Castilla


Rustikálny konferenčný stolík v klasickom štýle

Rustikálny konferenčný stolík Castilla zdobený vyrezávanými ornamentami 

Luxusný rustikálny konferenčný stolík tmavohnedej farby

Luxusný rustikálny konferenčný stolík Rustica

Kolekcie Castilla a Rustica majú okrem kvalitného masívneho dreva a klasického vzhľadu spoločných aj niekoľko ďalších prvkov vrátane elegantne zaoblených tvarov a línií a exkluzívnych nožičiek v štýle chippendale. Tento štýl preslávil koncom 18. storočia anglický stolár Thomas Chippendale a je stále populárny vďaka svojej schopnosti vytvoriť v domácnosti vysoko luxusný elegantný klasický vzhľad. Vyrezávané masívne nožičky s antickým vzorom zaujmú a historicky nadchnú nejedného z vás. V prípade okrúhlych rustikálnych príručných stolíkov Castilla je horná okrúhla doska vyzdobená tradičnou drevárskou technikou - intarziou – vytváraním obrazcov prostredníctvom vkladania dreva rôznych odtieňov.

Intarzovaný rustikálny príručný stolík Castilla

Intarzovaný klasický okrúhly príručný stolík Castilla 

V obývačke taktiež nesmie chýbať knižnica alebo vitrína na vystavenie vašich knižných pokladov či dekorácií. Vitríny sú ladené v historickom štýle a na výber sú alternatívy s nožičkami alebo bez nožičiek. Alternatívy bez nožičiek pôsobia mohutnejšie na rozdiel od alternatív s nožičkami, ktoré pôsobia naopak vzdušnejšie. Vitríny sú doplnené o elegantné LED podsvietenie, ktoré v kombinácii so sklenenými poličkami a zrkadlovou výplňou znásobuje ich luxusný nádych a historizujúci šmrnc.

Obývacia izba v klasickom štýle

Rustikálna intarzovaná presklená vitrína úzka (kód: MLV25107) 

Rustikálny televízny stolík Castilla (kód: E27363)

Rustikálna presklená knižnica v klasickom štýle Castilla (kód: E27182)


Rustikálna obývacia zostava v klasickom štýle

 Luxusný klasický rustikálny TV stolík (kód: E27181)

 Luxusná klasická intarzovaná vitrína presklená (kód: MLV25175) 

 Luxusná klasická intarzovaná vitrína dvojdverová (kód: MLV25176) 

Okrúhly rustikálny konferenčný stolík (kód: MLV25234)


Okrem nádherného klasického rustikálneho vzhľadu, nábytok kolekcie Castilla a Rustica disponuje aj jemným a decentným zdobením, ktoré je tvorené technikou intarzie. Ide o kvalitnú ručnú prácu, ktorá spočíva z vyrezávania ornamentov a následne ich vyplnenia materiálom tradične tmavšej alebo svetlejšej farby pre vytvorenie dizajnového kontrastu a jemného, hladkého povrchu. Ďalej je nábytok v týchto kolekciách klasicky vyzdobený smerovaním letokruhov dreva, ktoré hlavne na zásuvkách vytvárajú tradičný klasický vzhľad pripomínajúci starožitný nábytok.

Rustikálny intarzovaný TV stolík Castilla

 Rustikálny klasický intarzovaný TV stolík Castilla (kód: MLV25235) 


Intarzovaný rustikálny TV stolík Castilla

Rustikálny intarzovaný TV stolík v klasickom štýle (kód: E27363)


Klasický nábytok do spálne

Spálňa je naším každodenným útočiskom a miestom, ktoré je len naše. Vďaka klasickému nábytku kolekcie Castilla a Rustica si v spálni vyčarujte nádych histórie a klasického dizajnu s historickým nádychom, ktorý vytvorí nenahraditeľnú útulnú atmosféru.

Postele v klasickom štýle disponujú vyrezávaným zdobením nožičiek  a štýlovej výzdoby čela postele, ktoré výrobca vkusne skombinoval s elegantným prešívaným čalúnením, ktoré pôsobí veľmi vkusne a starožitne. Postele je možné dodať v rôznych veľkostiach od sólo postelí až po manželské postele v kráľovskej veľkosti a samozrejmosťou je možnosť výberu varianty s úložným priestorom.

Luxusná rustikálna posteľ Castilla do spílne v klasickom štýle

Spálňa v klasickom štýle s rustikálnou postelou Castilla (kód: MLV25204)

Rustikálny nočný stolík Castilla intarzovaný (kód: MLV25208)


Spálňa v klasickom štýle s rustikálnou posteľou Castilla

Luxusná spálňa v klasickom štýle s postelou Castilla v rustikálnom štýle (kód: MLV25141)

Luxusný rustikálny nočný stolík rustica intarzovaný (kód: MLV25220)


 

Výrobca zároveň ponúka na výber tvar a výzdobu nožičiek rustikálneho rámu postele z viacerých možných klasických dizajnov.

Rustikálne nožičky postele Castila


Luxusná rustikálna posteľ Castilla do spálne v klasickom štýle

Luxusná rustikálna posteľ Castilla s úložným priestorom (kód: MLV25125)


Klasická spálňa s rustikálnou postelou Castilla s úložným priestorom

Luxusná rustikálna posteľ čalúmená s úložným priestorom (kód: E27366)


Do klasicky zariadenej spálne k týmto klasickým elegantným posteliam neodmysliteľne partia aj rustikálne šatníkové skrine, ktoré svojim prevedením držia nastavenú vysokú latku klasickým nábytkom kolekcii Castilla a Rustica. Šatníkové skrine je možné vyrobiť v rôznych veľkostiach od dvojdverových až po štvordverové a aj veľké klasické šatníkové skrine s piatimi dverami. Svojim prevedením je ich vzhľad štýlovo doplnený zdobením pomocou smerovania letokruhov ich drevenej výplne tvoriac tak jedinečný klasický vzhľad. Aj pri šatníkových skriniach výrobca ponúka na výber varianty s rustikálnymi oblými nožičkami alebo varianty s plným podstavcom.

Spálňa v klasickom štýle s rustikálnou šatníkovou skrnou Castilla Rustikálna šatníková skriňa v klasickom štýle

Rustikálna šatníková skriňa dvojdverová Castilla (kód: E27191)

Rustikálna šatníková skriňa trojdverová Rustica (kód: MLV25158)

Šatníkové skrine, komody a stolíky kolekcií Rustica a Castilla sú doplnené elegantnými úchytmi z kovu, ktoré dopĺňajú celkový starožitný a rustikálny vzhľad. Spolu s ornamentálnym vyrezávaním tvoria autentický a nenahraditeľný efekt dobového dizajnu.


Jedáleň v klasickom štýle

Čaro rustikálnych stoličiek s vyrezávanými nožičkami a vôňa kvalitného masívu je to, čo obyčajné stolovanie dokáže premeniť na skutočný luxusný zážitok. Dolaďte príjemné čalúnenie stoličiek k iným doplnkom vašej miestnosti ako napríklad svietidlám, závesom či koberčekom, vyberte  tú správnu farbu a o zvyšok sa už náš luxusný nábytok postará sám. Ku klasicky zariadenej jedálni neodmysliteľne patrí rustikálny oválny jedálenský stôl a stoličky s vyrezávaním vyzdobenými hranami a nozičkami doplnené o príborník v klasickom štýle, ktorý sa k oválnemu dizajnu jedálenského stola a stoličiek dokonale hodí. Stoličky je možné vybrať vo variante s podrúčkami alebo bez a na výber sú aj farebné varianty čalúnenia.

Jedáleň v klasickom štýle

Jedáleň v klasickom štýle s oválnym rustikálnym jedálenským stolom Castilla (MLV25191)

Rustikálne jedálenské stoličky čalúnené (kód: MLV25185)

 

Ďalšou voľbou pre klasicky zariadené jedálne je okrúhly jedálenský stôl na stredovej podnoži, ktorá je bohato vyzdobená rôznymi vyrezávanými motívmi so základom z antickej architektúry.

Rustikálny okrúhly jedálenský stôl na stredovej podnoži

Okrúhly rustikálny jedálenský stôl v klasickom štýle (kód: MLV25188)

Rustikálne jedálenské stoličky čalúnené (kód: MLV25185)


Rustikálna pracovňa v klasickom štýle

Pohodlie a komfort sú dôležité nielen pri oddychu, ale aj pri práci. Príjemné pracovné prostredie zvyšuje našu produktivitu, a tak by zariadenie pracovne určite nemalo byť odsúvané na druhú koľaj. Luxusnú atmosféru v štýle chippendale vám pomôžu vytvoriť vyrezávaním zdobené rustikálne knižnice a aj rustikálne písacie stolíky, ktoré vám zároveň poskytnú miesto na všetky vaše pracovné potreby.

Rustikálna pracoňa s písacím stolom v rustikálnom štýle

Rustikálny pisací stolík v pracovni v klasickom štýle (kód: MLV25222)


Rustikálny intarzovaný pisací stolík v pracovni v klasickom štýle

Rustikálny intarzovaný rustikálny pisací stôl do pracovne v klasickom štýle (kód: MLV25132)


Luxusná rustikálna knižnica v klasickom štýle

Pracovňa v klasickom štýle s rustikálnou knižnicou (kód MLV25136)


Nábytok v klasickom štýle do predsiene

V neposlednom rade vám prinášame aj luxusné kúsky vhodné na umiestnenie do predsiene, haly či do chodbových priestorov. Netreba zabúdať, že je to prvé miesto, ktoré po vstupe do vášho príbytku uvidíte vy aj vaši návštevníci. Prvý dojem je veľmi dôležitý a exkluzívny rustikálny nábytok v klasickom štýle ako napríklad  konzolové stolíky, menšie príručné stolíky či nástenné zrkadlá kolekcií Castilla a Rustica vytvoria ten správny základ klasického štýlu s rustikálnymi dobovými prvkami.

Rustikálny konzolový stolík v predsieni v klasickom štýle

Rustikálny konzolový stolík v predsieni v klasickom štýle (kód: MLV25214)


Nech už si z našej ponuky klasického nábytku vyberiete ktorýkoľvek kúsok, veríme, že vám pomôže doma vyčariť nádhernú starožitnú atmosféru, v ktorej sa budete cítiť vždy príjemne. Pre prezretie celej ponuky navštívte naše sekcie Kolekcia Rustica a Kolekcia Castilla, kde na vás už čaká množstvo luxusných rustikálnych a elegantných kúskov nábytku.

 Naša stránka využíva pre správne poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory Cookies.

Ďalším pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich využívaním. Ďalšie podrobnosti